Існує переконлива причина, чому цей метод йоги розділений на серії та пози, що мають бути вивчені в певному порядку. Розуміння цього порядку необхідне для розвитку справжньої практики.

Заняття йогою мають бути систематичними у сенсі, що ми маємо займатися поетапно. В Аштанга йозі є різні серії практики. Кожна серія та поза готує нас до наступного кроку. Але більшістьлюдей все ще не зрозуміли, що саме ми робимо в позах або в йозі. Переважна частина не має усвідомлення, як пози вплинуть на тіло або на розум, і продовжують розказувати про йогу суцільні банальності.

Початкова серія Аштанга йоги називається Йога Чікітса, що означає йога-терапія. Вона розроблена для привнесення стабільності всередині нас. Тим не менш, студенти зараз хочуть вставляти стійки на руках поміж віньяс. «Нам необхідно мати виклик», кажуть вони. Викладачі не-Аштанги беруть пози з послідовності Аштанги, не знаючи, звідки вони взялись або яка їх мета. Під час лед-класу вони демонструють поки ще не готовому студенту пози, які потребують багато років практики для освоєння. Багато студентів та викладачів все ще не розуміють дихання і як воно впливає на тіло перед, під час або після їх практики асан. Всі ці фактори не приводять до стабільності. Насправді це створює дуже нестабільне розуміння йоги.

Багато студентів та викладачів не мають відчуття того, чим насправді є йога або як вона може вплинути на тіло. Вони приходять до асан для розтяжки і згинання тіла не дуже цілісним шляхом. Самі тільки вправи та розмови. Асана впливає на наші тіла і внутрішньо, і зовнішньо, що змінює наш розум і як ми проживаємо своє життя. Робити Аштанга йогу правильно – це робити асану з фокусом і на тіло, і на розум. Це повністю холістичний підхід, що впливає на все у вашому житті. Це спосіб життя. Ми маємо це розуміти, підходячи до йоги.

Численні люди відчувають натхнення практикувати або викладати йогу. У них є енергія [на це]. Або навіть якщо у вас є енергія, ви маєте розуміти, як її правильно використовувати. Для багатьох це важко зрозуміти. Коли ми розглядаємо асани, це не просто комплекс вправ. Ми виконуємо позу, щоб зрозуміти деякі важливіші речі, наприклад, здорове функціонування внутрішніх органів, нашу центральну нервову систему або несвідомі стани. Коли студент починає практикувати йогу, він або вона мабуть не вміє робити стійку на руках або прогини. Навіть якщо вони сильні та можуть робити стійки, або вони гнучкі і можуть прогнутися і торкнутися підлоги, рекомендується утриматися від цього.

Можливо, ви прийшли на ваш перший йога-клас, щоб прийти у форму, але незалежно від вашої початкової мети, всі прагнуть до чесності у якийсь момент. Якщо студент починає практику йоги зі смиренністю і може її підтримувати, тоді він або вона вивчить набагато більше про себе для вищого блага до кінця їх життя.

Наприклад, дорослий студент йоги вже знає, як правильно ходити або бігати, то чому ж він має доказувати, що він може пробіжати крізь йогу? Як маленька дитина, у йозі, ми виростаємо етап за етапом і рівень за рівнем. Студенти відчувають, що Сурья Намаскари, А та В, дуже важкі на початку, але з плином часу, вони зміцнюються як фізично, так і ментально. Тільки тоді вони прогресують до інших асан через керівництво гуру або вчителя.  

Практикувати йогу означає принести силу до вашого життя. Якщо ви практикуєте правильно, ви автоматично трансформуєтесь. Ви зможете судити, що є правильним, а що хибним. Дуже важливим є те, як ви поглинаєте та використовуєте це. Не тільки як, але також важливо від кого ви вчитесь. В іншому випадку, це тільки розмови.

Джерело: http://www.sonima.com/yoga/yoga-articles/yoga-order/

Переклад: Оля Тоточенко